דובר עברית קדומה

הזוי – אזרח אמריקאי החולה במחלת השיכחה התעורר מתרדמת כשהוא דובר עברית עתיקה שוטפת

הסיפור הכל כך הזוי הזה הגיע אלינו מלוס אנג'לס אשר בארצות הברית – בחור בן 53 שבילה את ששת הימים האחרונים שלו בתרדמת עמוקה לאחר שככל הנראה הותקף ונחבט בראשו התעורר מהתרדמת הלא פשוטה כשהוא שוכח לחלוטין כל פרט מחייו ולא יודע שום דבר אחר חוץ מדבר אחד מוזר – הוא יודע לדבר בצורה שוטפת בשפה עברית עתיקה…

 

advertisement

advertisement
אם גם אתם התחברתם לסרטון או הכתבה הזו אנא שתפו אותה ועשו לייק כדי שעוד אנשים נוספים יראו יחד איתכם 🙂

 

הבחור נמצא במוטל אשר בקליפורניה כאשר הוא חסר הכרה בתחילת חודש אוגוסט. עימו נמצא תיק קטן שבו בגדים ומחבט טניס היה עליו גם תעודת זהות של אזרח מקליפורניה ותעודת ביטוח לאומי ושם היה רשום כי שמו של הבחור הוא ג'מאל מילר.

 

כאשר הוא התעורר בבית החולים הוא לא זכר כלום ויכל לדבר רק בשפה המסתורית הזו. במשך 3 ימים אף אחד לא הצליח להבין מה הוא אמר עד אשר הגיע במקרה רב יהודי  בחדר סמוך וממש במקיות שמע את דבריו של ג'מאל ובעזרת הבנתו הוא הצליח לתקשר עימו.

 

הד"ר שטיפל בו טוען כי מעולם לא נתקל במקרה כה הזוי בו אדם שוכח את כל חייו לגמרי ויודע לדבר רק בשפה שמעולם לא דיבר בה… לא רק זאת טוען ד"ר ג'יימס כי אדון מילר דובר עברית עתיקה וכל השיחות שלו סובבות סביב דייג כאילו היה דייג יהודי מתקופה ישנה נושנה…

 

מר מילר חושב שהוא דייג יהודי מתקופה היסטורית והוא קורא לעצמו נחמיה, בנו של יהוצדק.

 

ד"ר אחר, מקנזי שמו, טוען שככל הנראה טראומה גרמה למילר להגיב בצורה המוזרה והכה משונה הזו הטראומה גורמת לבלבול ופגיעה במוח… הוא מוסיף ואומר כי לאחר בירורים עם מומחים עולמיים הוא חושב שניתן לקבוע כי מר מילר סובל משתי תופעות נדירות מאוד שמתרחשות במוחו האחת אמנז'יה(שיכחה) גלובאלית והשנייה סינדרום השפה הזרה.

 

הסינדרום של דיבור שפה שונה הוא ככל הנראה תופעה שעוברת ונגרמת רק עכב פגיעה בתאים מסויימים במוח אשר גורמים לאדם לדבר בשפה שהוא מעולם לא דיבר אותה באופן יומיומי קודם לכן ישנם מקרים שהתופעה נמשכת יותר זמן…

 

 

ד"ר מקנזי מוסיף ואומר כי מעולם לא נתקל במקרה כה חריף של אמנז'יה (שיכחה) ואין הוא יודע אם מר מילר יחזור לזכור את עברו וישכח את הזכרונות החדשים מהשפה והאשיות החדשה שיש בו כעת.

 

סינדרום השפה הזרה יכולה להתרחש אך ורק אם האדם למד איי פעם את השפה או היה עד לשפה הזו לא משנה עד כמה הוא התעמק בה אפילו מספיק מידע בסיס של אותה שפה כדי שזה ישתרש בו כשסינדרום יחל לפעול.

 

מקרה דומה התרחש ב2012 כאשר ילדה בת 17 ממלזיה שהייתה מעורבת בתאונת אופנוע הייתה בתרדמת והתעוררה כאשר היא דוברת 4 שפות שונות שמעול לא דיברה בהן קודם לכן – זה המקרה הכי חמור שהמדע נתקל בסינדרום המוזר והמאוד לא שיגרתי הזה.

 

קרדיט: http://worldnewsdailyreport.com

advertisement

שתף: